Nasze początki formalnie sięgają 1977 roku. Ale nasza “nowa” historia rozpoczęła się na koniec grudnia 2021 roku, gdy sąd zarejestrował transakcję, dzięki której właściciel marki LESS_ (Countme sp. z o.o.) oraz Groclin S.A. połączyli swoje siły.


Na początku działalności GROCLIN był rzemieślniczym zakładem tapicerskim, produkującym wyposażenie i akcesoria samochodowe. Już w 1998 roku akcje spółki weszły do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, stając się jednym z wiodących producentów w branży motoryzacyjnej. 

Zauważając zmiany rynkowe oraz wymagania klientów, naszym celem było i jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i implementowanie nowych rozwiązań dopasowanych do obecnych czasów. Dzięki transakcji z LESS_ obraliśmy nowe kierunki i rozpoczęliśmy prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami w kontekście pozyskiwania oraz obrotu używanymi przedmiotami.

Niejednokrotnie już pokazaliśmy, że nie brakuje nam odwagi. Mamy bardzo ambitne plany, a przy tym stawiamy na precyzję operacyjną, budując jednocześnie kolejne wartości biznesowe. 

Rozwiązania przez nas oferowane mają przekonać jak największą grupę Polaków do bardziej świadomego i ekologicznego funkcjonowania na co dzień. W dobie fast fashion i coraz częściej zmieniających się trendów, społeczeństwo zapomina o konsekwencjach nieodpowiedzialnego konsumpcjonizmu. Jako ludzkość płacimy za to wysoką cenę – pustoszymy Ziemię. Stać nas na to? 

Dla nas odpowiedź jest prosta i dlatego wierzymy, że budując świadomą strategię Grupy LESS_ możemy mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. Chcemy zmienić przyzwyczajenia społeczeństwa i przekonać wszystkich do zalet obiegu cyrkularnego.

Energia wraz z kreatywnym myśleniem stale motywuje nas do działania – jesteśmy zdeterminowani, aby być najlepszymi w naszej dziedzinie i nieustannie się rozwijać. Poszerzamy perspektywy, zdobywamy nieznane i jesteśmy głodni doświadczeń oraz kolejnych sukcesów.

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.