Styczeń 2022

Zatrudnienie grupy managerów odpowiedzialnych za realizację nowej strategii całej Grupy. Rozpoczęcie prac operacyjnych nad wdrożeniem. LESS BOX oraz LESS STORE = Nowy etap rozwoju LESS_

Grudzień 2021

Oficjalne wejście LESS_ na giełdę - sąd rejestruje skutecznie transakcję. W rezultacie inwestorzy (w międzyczasie do projektu dołącza m.in Adam Kenel, Andre Gerstner i kilku smart inwestorów) CountMe stają się wiodącymi akcjonariuszami Groclin S.A.

Groclin

2021

Decyzja o rozpoczęciu rozmów z CountMe oraz zmiana modelu biznesowego.

2014 -2016

Rozwój poprzez akwicycje (m.in CADM Automotive (51% udziałów).

2013

Zmiana w zarządzie, powołanie Andre Gerstnera na Prezesa Zarządu.

1998 -2013

Intensywny rozwój biznesu poszyć samochodowych.

1998

Wprowadzenie akcji spółki do obrotu giełdowego na WGPW.

1977

Założenie spółki Groclin S.A. (dawniej Inter Groclin Auto S.A.).

eGroclin

2021

Otwarcie pierwszego w Polsce showroom’u rowerowego w Poznaniu: połączenie offline z online. Klienci mogli zobaczyć i przetestować rower po czym zakupić go za pomocą ekranów dotykowych. W marcu wprowadzono na rynek pierwszy rower elektryczny pod marką Groclin, a w maju nastąpiła sprzedaż całej pilotażowej partii modelu M. W czerwcu podjęto decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych rowerów elektrycznych pod marką Groclin.

2019 -2020

Rozbudowa serwisu multibike.pl i zmiana modelu biznesowego. We wrześniu 2020 podjęta została decyzja o rozpoczęciu projektu stworzeniu roweru elektrycznego pod marką Groclin.

2018-2019

Powstanie platformy multibike.pl - pierwszy w Polsce marketplace rowerowy oraz start akcji społecznej „Lepiej w kasku”. Akcja ma na celu promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Przez 3 kolejne edycje udało się uzyskać zasięg na poziomie ponad 12,5 mln odbiorców w całej Polsce.

LESS_

Listopad 2021

Około 800 tysięcy zarejestrowanych użytkowników oraz zbudowana sieć ponad 300 influancerów wspierających markę LESS_.

Wrzesień 2021

Rozpoczęcie prac nad nową strategią i kierunkami rozwoju projektu; równolegle, rozpoczyna się proces odwrotnego przejęcia z Groclin S.A. . Do zespołu dołącza Wojciech Paczka.

Czerwiec 2020

500 tysięcy skutecznych rejestracji użytkowników, brand LESS_ zostaje nominowany do nagrody Mobile Trands Awards 2019.

2019/2020

W spółkę LESS_ inwestują m.in. Krzysztof Pawiński, Robert Lewandowski oraz założyciel Allegro (oprócz finansowania w wysokości 12 mln zł, wnoszą równieź wartość merytoryczną oraz biznesową).

Czerwiec 2019

Premiera aplikacji w sklepie Google Play i App Store - LESS_ w trzy dni została pobrana kilkanaście tysięcy raz i stała się #1 w rankingu App Store.

Lipiec 2018

Anioł biznesu Dawid Urban inwestuje w projekt Mateusza Oleksiuka (obecny ceo) Oraz angażuje się operacyjnie w projekt CountMe , który po rebrandingu przyjmuje nazwę LESS_.

Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.