Zarząd GROCLIN Spółka Akcyjna z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim („Emitent”) informuje, że w dniu 30 października 2018 r. Emitent jako sprzedający zawarł z CADM Holdings LTD z siedzibą w Nikozji, Republika Cypru jako kupującym, spółką zależną funduszu Abris Mid-Market Fund III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd, umowę przewidującą zbycie istotnych aktywów należących do Emitenta („Umowa”).

Przewidziana Umową transakcja obejmuje zbycie 51% udziałów w kapitale zakładowym spółki CADM Automotive Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (KRS 0000420015, „Spółka”), równocześnie Emitent zrzeknie się przysługującego Emitentowi prawa nabycia pozostałych 49% udziałów w kapitale zakładowym Spółki („Transakcja”). O nabyciu udziałów Spółki Emitent informował w raporcie bieżącym nr 11 z dnia 29 kwietnia 2016 r.

Łączna wartość Transakcji została ustalona na poziomie 42.500.000 PLN.

Na dzień sporządzenia Raportu, Transakcja ma charakter warunkowy, a jej dojście do skutku warunkowane jest m.in. uzyskaniem zgód organów administracji publicznej, właściwych w sprawach koncentracji przedsiębiorstw.

Zamknięcie Transakcji planowane jest na grudzień 2018 r.

 

Podstawa prawna art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR.


Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.