Zarząd Groclin S.A. z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim („Spółka/Emitent”) informuje, że w dniu 13 lipca 2018 r. spółka zależna od Emitenta Groclin SedisTec GmbH („SedisTec”) dokonała zbycia aktywów dedykowanych do prowadzenia prac rozwojowych w segmencie produkcji siedzeń na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Nabywcą aktywów jest Muhr und Bender KG wchodząca w skład Grupy MUBEA.

Zbycie aktywów obejmuje rzeczowe aktywa trwałe, wartości niematerialne (w tym know-how), zapasy oraz produkcję w toku. Transakcja zbycia aktywów została również powiązana z przeniesieniem praw do umów, których stroną był SedisTec oraz personelu odpowiedzialnego za realizację projektów rozwojowych.

Wartość transakcji została ustalona na kwotę 2.050.000,00 Euro. Cena będzie podlegała korekcie o wartość prac zrealizowanych przez SedisTec do końca czerwca 2018 roku. Ponadto SedisTec został zwolniony ze zobowiązania do zwrotu pożyczki udzielonej poprzednikowi prawnemu SedisTec przez Pana Ulfa Schlenkera do kwoty 240.000,00 Euro.

Sprzedaż aktywów związanych z działalnością w zakresie prac rozwojowych nie będzie miała negatywnego wpływu na działalność spółki SedisTec w pozostałych obszarach; produkcja siedzeń oraz poszyć do siedzeń będzie kontynuowana. Środki pozyskane ze sprzedaży aktywów zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań SedisTec wobec Emitenta oraz spółki zależnej GROCLIN WIRING Spółka z o.o.

Opisana wyżej transakcja jest elementem szerszej kooperacji firm z Grupy Groclin oraz podmiotów z Grupy Mubea, która obejmować będzie realizację projektów inżynieryjnych oraz dostawy poszyć na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. 

 

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR: informacje poufne


Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.