LESS.STORE nowy wymiar secand-handów

11.07.2022

LESS_ postawił pierwszy krok w budowie sieci stacjonarnej

Older posts

Less Group: Polacy szturmują second-handy

27.04.2022

Już blisko 70 proc. Polaków kupuje ubrania w sklepach typu second-hand – wynika z najnowszego badania „Moda na second-handy” przeprowadzonego przez LESS GROUP.

Second hand’y przyszłości, nowatorski sposób pozyskiwania używanych przedmiotów. Nowe plany LESS_

17.02.2022

Grupa LESS_ po ogłoszonym w styczniu wzmocnieniu menedżerskim nie zwalnia tempa. Zaprezentowała właśnie długoterminową strategię zakładającą rozwój kolejnych linii biznesowych, i jak podkreślają jej twórcy, skalowanie biznesu w oparciu o megatrendy związane z ekologią i gospodarką cyrkularną.

Radosław Nowak, Sebastian Starczewski i Paweł Lewkowicz w Less_

25.01.2022

Do zespołu platformy internetowej Less_ do handlu rzeczami używanymi dołączyli Radosław Nowak (poprzednio w firmie Kross), Sebastian Starczewski (wcześniej m.in. w Grupie OLX, Grupie Żywiec i Żabka Polska) oraz Paweł Lewkowicz (wcześniej m.in. w Domodi, Ceneo, Homebooku i Lokalnym Rolniku).

LESS_ wzmacnia się doświadczonymi menedżerami i szykuje nową strategię 24 stycznia 2022

24.01.2022

Grudniowe zmiany w akcjonariacie LESS_ otwierają nowy rozdział w historii spółki. Teraz do teamu odpowiedzialnego za rozwój marki i umacnianie jej pozycji rynkowej dołączają kolejni doświadczeni menedżerowie. Po Wojciechu Paczce, powołanym na stanowisko wiceprezesa zarządu Groclin SA, są to: Paweł Lewkowicz, Radosław Nowak i Sebastian Starczewski.

Managerowie OLX, Lokalnego Rolnika i Kross zasilą szeregi LESS_

21.01.2022

Wzmocnienia kadrowe to jeden z fundamentów nowej strategii Grupy notowanej na GPW, zakładającej nie tylko dalszy rozwój platformy LESS_, ale także W grudniu 2021 r., w efekcie uchwał podjętych przez NWZA Groclinu, dotychczasowi inwestorzy platformy LESS_ objęli znaczący pakiet akcji Groclin SA. Wkrótce giełdowa spółka ma oficjalnie zmienić nazwę na LESS SA. wejść w kanał sprzedaży offline i segment e-bike.

Giełdowy LESS_ wzmacnia się doświadczonymi menedżerami i szykuje nową strategię

21.01.2022

Ciąg dalszy zmian w LESS_. Do spółki przychodzi trzech nowych menedżerów z doświadczeniem m.in. w Domodi, Kross SA oraz Żabka Polska. Wzmocnienia kadrowe to jeden z fundamentów nowej strategii Grupy notowanej na GPW, zakładającej nie tylko dalszy rozwój platformy LESS_, ale także wejście w kanał sprzedaży offline i segment e-bike.

Rynek rowerów elektrycznych ma duży potencjał

23.12.2021

Skąd decyzja o wejściu na rynek rowerowy? Polska jest jednym z największych producentów rowerów, a co za tym idzie – konkurencja jest spora. Może jednym z ważnych czynników była pandemia i przemiany społeczne, jakie za nią przyszły?

Czy eGroclin zarobi na elektrycznych rowerach?

23.12.2021

Giełdowy Groclin kojarzony wcześniej z produkcją na potrzeby przemysły samochodowego przeszedł restrukturyzację. W ubiegłym tygodniu przejął po 100 proc. udziałów w spółce CountMe, będącej właścicielem platformy Less do zakupów z drugiej ręki i w firmie eGroclin, produkującej rowery elektryczne.

Kamień milowy w rozwoju projektu LESS_

21.12.2021

Inwestorzy LESS_ (CountMe) obejmą kluczowy pakiet akcji w Groclinie. Zapowiadają inwestycje i rozwój m.in. w offline oraz ekspansję zagraniczną pod marką LESS_ Już wkrótce Less SA będzie oficjalną nazwą spółki Groclin. To efekt transakcji, w wyniku której spółka CountMe – właściciel Less – zostanie kluczowym akcjonariuszem Groclinu. Do zarządu giełdowej spółki dołączył Mateusz Oleksiuk (zarazem prezes CountMe) i Wojciech Paczka, doświadczony menedżer związany z LESS_.

Inwestorzy platformy Less z kluczowym pakietem akcji Groclinu

21.12.2021

Już wkrótce Less (platforma do handlu używanymi rzeczami) będzie oficjalną nazwą spółki Groclin. To efekt transakcji, w wyniku której spółka CountMe – właściciel Less – zostanie kluczowym akcjonariuszem Groclinu.

To już pewne. Startup Less wejdzie na warszawską giełdę

21.12.2021

Potwierdziły się plany, o których pisaliśmy w października. Startup LESS_ dokona odwrotnego przejęcia spółki Groclin i zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

GROCLIN SA (40/2021) Zmiany w składzie Zarządu Emitenta

20.12.2021

Zarząd Groclin Spółka Akcyjna z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim ("Spółka/Emitent") informuje, że z dniem 27 grudnia 2021 r. Rada Nadzorcza Groclin S.A. powoła do składu Zarządu Groclin S.A. Pana Mateusza Oleksiuka na stanowisko Członka Zarządu oraz Pana Wojciecha Paczkę na stanowisko Członka Zarządu.

Groclin przejął Less i eGroclin

20.12.2021

Groclin poinformował o objęciu przez wspólników spółek CountMe (marka Less) i eGroclin 107,1 mln akcji serii J i przeniesienia udziałów w tych firmach na giełdowy podmiot.

Dzięki aplikacji Less_ możecie kupować unikatowe rzeczy z szafy Martyny i wspierać dzięki temu Fundację UNAWEZA.

28.11.2021

W ten sposób zamieniamy ubrania i inne gadżety z krańca świata w środki finansowe, które pozwalają nam nieść realną pomocy naszym Podopiecznym.

LESS_ pozyskał od inwestorów 10 mln zł

28.10.2021

Właściciel platformy LESS_ (spółka CountMe) zebrał kolejną rundę finansowania i łącznie pozyskał już ponad 28 mln zł. Jednocześnie, spółka – zgodnie z harmonogramem – negocjuje przejęcie giełdowego Groclin SA.

Kolejny startup chce wejść na giełdę! LESS_ dokona odwrotnego przejęcia spółki Groclin?

07.10.2021

Polski startup LESS_ rozpoczął negocjacje z firmą Groclin SA. Celem startupu jest wejście na giełdę papierów wartościowych w formule odwrotnego przejęcia, podobnie, jak planuje Saule Technologies.

LESS_ planuje wejście na GPW

07.10.2021

CountMe sp. z o.o., właściciel platformy LESS_ idzie na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka poinformowała właśnie o rozpoczęciu procesu negocjacyjnego oraz podpisaniu listu intencyjnego z giełdowym Groclin SA. W ich efekcie wspólnicy LESS_ planują nabyć znaczący pakiet akcji Groclin SA.

Kurs Groclinu wystrzelił po informacji o rozmowach z właścicielem platformy LESS_

07.10.2021

CountMe - właściciel platformy LESS_ - rozpoczął proces negocjacyjny i podpisał list intencyjny z giełdowym Grocliem. W ich efekcie wspólnicy LESS_ planują nabyć znaczący pakiet akcji Groclinu.

Czy rower elektryczny ma sens?

28.09.2021

Dla nieprzekonanych warto założyć następującą sytuację. Poranek. Spieszymy się na spotkanie do biura. Tramwaj, autobus, samochód odpadają jako środki transportu ze względu na korki w godzinie szczytu. Jest lato. Świeci słońce – więc rower wydaje się naturalnym wyborem. Zaraz jednak uświadamiamy sobie, że przejażdżka w tak ciepły dzień być może i będzie przyjemna, ale na spotkaniu nie będziemy wyglądać najlepiej. I tu właśnie pojawia się przestrzeń, którą doskonale zagospodarowują rowery elektryczne. Ale to nie wszystko.

Groclin stawia na elektryczne rowery

02.09.2021

Po rozwodzie z targaną kryzysami branżą motoryzacyjną Groclin postawił na produkcję rowerów elektrycznych. Pierwsze kroki w tej branży wyglądają bardzo obiecująco.

Wydał wszystkie swoje oszczędności i zrezygnował z dobrej posady. Tak powstawała platforma LESS_

05.08.2021

W 2016 roku Mateusz Oleksiuk wpadł na pomysł stworzenia społecznościowej aplikacji mobilnej CountMe, służącej do kolekcjonowania, zliczania i upubliczniania swoich zakupów. Rozwiązanie miało być odpowiedzią na wszechobecny konsumpcjonizm. Na rozwój projektu wydał wszystkie swoje oszczędności, a w 2018 roku zrezygnował z wysokiego stanowiska w Deloitte. Tak wyglądały początki marketplace LESS_, który dziś wyznacza nowy trend w zakupach online, wprowadzając opcję zakupów na żywo.

Groclin wyprodukuje rowery elektryczne

12.05.2021

Nowa strategia Groclinu, przyjęta w reakcji na trudną sytuację w branży motoryzacyjnej, zakłada zaangażowanie w elektromobilność, OZE oraz inteligentne rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego.

Groclin przyjął założenia strategii koncentrujące się na elektromobilności i OZE

28.04.2021

Groclin przyjął podstawowe założenia do nowej strategii, obejmującej przede wszystkim zaangażowanie w sektorze szeroko rozumianej elektromobliności oraz w odnawialne źródła energii (OZE) w połączeniu z budową potencjału oraz kompetencji w sektorze inteligentnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, podała spółka.

Polskie LESS_ to coś pomiędzy Instagramem a OLX czy Allegro. To wirtualna szafa z funkcją sprzedaży

07.07.2019

Pełna szafa, a mimo to nie mamy w co się ubrać. Ten ból pierwszego świata dotyczy wielu z nas. Statystycznie Polacy nie korzystają aż z 67 proc. rzeczy ze swojej garderoby. Ubrania gromadzone przez lata – po okazyjnych cenach czy jako efekt spontanicznych zakupów, z czasem zmieniają się w stos niepasujących do siebie rzeczy. Właśnie ten problem chce rozwiązać LESS_.

We use cookies and similar technologies, incl. for the purposes of: providing services, advertising, statistics. Using the site without changing your browser settings means that they will be placed on your end device. Remember that you can always change these settings.